הסיפור של לילי

סיפורי הצלחה תמיד מתחילים מסיפורים על כישלונות וייאוש

זה הסיפור שלי....

כישלונות וייאוש:
סיפורי הצלחה תמיד מתחילים מסיפורים על כישלונות וייאוש. אצלי כישלונות לקחו פרק זמן ממושך לפני שהתחלתי ללמוד מהם. הסיבה היא הבנה מאוחרת של ערכים שמרכיבים את הצלחה.

הרבה שנים סבלתי מבעיות ומחלות ברחם. הבעיה הכי ממושכת וקשה היא מיומות ברחם. למרות שהמצב הזה די נפוץ כשהגעתי למרפאת נשים בקופת חולים וביקשתי עזרה ההמלצה היחידה שקיבלתי היא כריתת רחם. לא רק זה! רופאים בקהילה התייחסו אלי בגסות רוח ובצורה אגרסיבית. שמעתי מהם אמירות שחיסלו אצלי כבוד עצמי וביטחון לכמה שנים קדימה. לדוגמא: "בשביל מה לך רחם?" ,"אני מבטיח לך ששום דבר לא יצא מרחם שלך", "את הולכת ראש בקיר". בסוף של כל פגישה קיבלתי הפניה לכריתת רחם, זרקתי אותן ישר לפח אבל המשכתי לבקר באותם מקומות ולא הייתי מוכנה לסטייה מהדרך המובילה להרס עצמי. הצעד הראשון לכיוון ההצלחה הוא יציאה מאזור הנוחות. אזור הנוחות שלי זאת הרגשה שגויה של בטיחות ושיגרת חיים רגועה במקום המוכר וגם הסתגלות למצב שהייתי בו כבר הרבה שנים.
ידעתי שאני צריכה לצאת מהמצב האומלל וללכת קדימה למקומות חדשים ולרופאים אנושים. זה מרכיב ההצלחה הראשון בתהליך של טיפוליי פוריות וטיפולים מסביב לפוריות. אבל הפחד ממקום החדש וטיפול חדש שדורש קצת אומץ וסקרנות החזיק אותי במקום של השפלות והתדרדרות נפשית ופיזית.

הצלחה:
הייאוש והאומץ הגיעו אליי ביחד. והשני חיסל את הראשון לגמרי. הגעתי לאחד מבתי חולים המובילים בארץ וביקשתי עזרה בלי שום הפנייה מרופא וטופס 17. לא התאמצתי הרבה לפני שקיבלתי הכל למה שהייתי זקוקה הרבה שנים. אחרי בדיקות היה ברור שחוץ מניתוח שום דבר לא יציל לי את הרחם. הניתוח עבר בהצלחה והרחם היה מוכן לטיפול IVF. אמרו לי לא לחכות הרבה אלא להתחיל את הטיפול בעוד חודש. אבל מחלה פתאומית וסופנית של אבא שלי לא אפשרה לי להתחיל את הטיפול.

כשחזרתי לעצמי בעוד כמה שנים התחלתי צעדים ראשונים לקראת טיפולי IVF. והאתגר הראשון הוא בחירת הרופא. בתחום הפוריות כולם טובים וכולם מפורסמים. אני עם כל החששות והמחסומים שלי הייתי צריכה מי שהוא שיבין אותי ללא לשאול שאלות. ברגע ששואלים אותי שאלה לא נעימה אני נסגרת ומתנתקת מהשיחה. אני צריכה רופא שלא ישאל אותי שאלות מיותרות (ובשבילי כל שאלה היא כזאת), שיעבוד איתי ברוח טובה וישדר לי ביטחון ואמונה בהצלחה. הגעתי לאחד מהרופאים הידועים ולא התחברתי לאווירה במרפאה וגם להתנהלות של הרופא. ועוד פעם עיכוב בגלל החששות שאולי אני באמת לא בסדר. ועוד ניסיון. הפעם אינטואיציה שלי הביאה אותי לד"ר שי אליצור.

האווירה במרפאה של דר' אליצור נותנת נחת, רוגע והכי חשוב – הרגשה שאני מוגנת וזה אומר שהמקום הזה הוא שלי. כבר בתחילת הפגישה הבנתי שדר' אליצור מסתכל רק קדימה ולא מתעכב במה שהיה בעבר אלא רק כדיי לעשות רישום בתיק רפואי לצורך התאמת הטיפול למצב הנוכחי. זה הדבר השני שממנו התרשמתי. לא דיברנו על בעיות שהיו לי או שיש לי או שיהיו לי. השיחה היא רק לעניין. אני מתחילה טיפול תרומת ביצית (הייתי כבר בת כמעט 50). דיברנו על בלסטוציסטים מוקפאים, שנשמע בשבילי כמו מדע בדיוני ובדיקות שאני צריכה לעבור. כמובן שאלתי את השאלה הפשוטה: "מה יהיה? " וגם התשובה הייתה פשוטה וקצרה מאוד. לא שמעתי הרבה הבטחות והסברים ונימוקים עם אוצר מילים יפות ומרשימות. שמעתי רק שלוש מילים קסומות: יהיה לך תינוק! רק שלוש מילים! אבל כל מילה כאן שווה עשר! ושלוש מילים האלה ביחד זה כבר סוג של אמירה שמשנה את המציאות. דר' אליצור עם כל הידע, ניסיון ויכולת שלו לקלוט את בן אדם ברגע כשהוא נכנס לחדר לא צריך לשכנע את המטופלת בהצלחת הטיפול. יש לו כלי עבודה אחר – לקבוע הצלחה! בשבילו כל מקרה קשה הוא אתגר ,כל בעיה היא חומר למחשבה וכל כישלון הוא מוטיבציה להצליח.

קיבלתי שישה בלסטוציסטים. זאת אומרת שהיו לי רק שישה ניסיונות. שתי החזרות הראשונות לא הצליחו אבל הבנתי שדר' אליצור למד משניי הניסיונות את הספציפיות של קליטה ברחם שלי. בשבילו כל החזרה שלא הצליחה היא חומר למחקר שמטרתו שיפור תהליך הקליטה. לכן לא נלחצתי ולא לחצתי על הרופא אלא זרמתי איתו. בערב ראש השנה הגעתי להחזרה השלישית לבית חולים אסותא רמת החייל. הייתה אווירה של חג מסביב. דר' אליצור היה במצב רוח טוב כרגיל ו"חילק מתנות" הכי יקרות בעולם. וגם אני קיבלתי את שלי! הוא דיבר על העובר ש"כבר התעורר ומחכה לאמא שלו." בפעם ראשונה בחיים שמעתי מילה "אמא" בקשר אליי. זאת בטוח הייתה עוד אחת אמירה ששינתה את החיים שלי. בעוד כמה ימים אחרי ההחזרה הרגשתי כל מיני תחושות שלא היו מוכרות לי. התרגשתי והתקשרתי לדר' אליצור. הוא היה רגוע כרגיל אבל עשה כמה שינוים בטיפול תרופתי. הבדיקה הראשונה הייתה טובה מאוד ואחרי הבדיקה השנייה נסגרתי ופחדתי לשמוע חדשות לא טובות. אבל אחות של בית החולים וגם מזכירה של דר' אליצור הצליחו להגיע אליי עם הבשורה הכי משמחת ובאותו רגע מזעזעת :"את בהריון והריון שלך מתפתח כמו שצריך".

מסקנות:
הפרק של המסקנות כבר לא חשוב לי אבל יש כאן חומר למחשבה לכל אישה שחולמת על תינוק ונמצאת במצב של היסוסים וחוסר מידע. אילו הייתי באה למקום הנכון בזמן הנכון הייתי חולקת את האהבה לבת שלי עם עוד ילד או ילדה והחיים היו מסתדרים בצורה אחרת לגמרי. בנות היקרות! אל תחכו לרגע אחרון כי יש דברים שניתן להבין רק אחרי לידה – להבין אבל לא תמיד להשלים.

 

התקופה המאופיינת בניסיונות להיכנס להריון היא לא קלה. היא לעיתים יכולה להיות מייאשת והדרך לא תמיד פשוטה.

בדף זה נפרסם סיפורים אישיים, של נשים שחוו קושי להיכנס להריון, אך היום הן חובקות ילד או נושאות הריון.

לעיתים, ההבנה כי יש מישהי שהצליחה, יכולה לתת תקווה ולעזור לנשים אחרות שלא להתייאש, כי הרי בסופו של דבר, המטרה היא אחת – להיות אמא.

אם גם את עברת טיפולי פוריות והיום את בהריון או שילדת לאחרונה, ואת מעוניינת לעזור ולשתף נשים אחרות על מנת לעודד אותן, שלחי לנו את הסיפור שלך.

שלחי אלינו את הסיפור שלך וקבלי מהאתר

קופון 100 שח מתנה ברשת GOLF – חינם:

(תוקף הקופון הינו ל – 5 שנים.)

 

  • תוקף הקופון הינו ל – 5 שנים.
  • נא וודאי כי כתובת האימייל שלך נכונה. לכתובת זו ישלח הקופון.
  • האתר אינו מתחייב לפרסם כל תגובה ו/או לשלוח קופון זה אלא לפי שיקול דעתו הבלעדי.

מידע בנושא התגובות:

  • אנו מייחסים חשיבות רבה לאמינות סיפורי ההצלחה באתר.
  • בתהליך בדיקת הסיפורים אנו מאמתים, בין היתר, את זהות הכותב, כדי לוודא כי הוא מטופל אמיתי של הרופא.
  • מומלץ לכתוב סיפור הצלחה מקיף ככל האפשר על התהליך שעברת, בכדי שהמידע יועיל למטופלות נוספות.
  • לעיתים, בדיקת האימות לוקחת מספר ימים. אנו עושים מאמץ לפרסם את הסיפור שלך בהקדם האפש
Scroll to Top