הסיפור של סיפור ההצלחה של טל

אחרי לא מעט טיפולי IVF, אמא לתינוקת מדהימה

זה הסיפור שלי....

אני רוצה לספר את הסיפור שלי, שלנו בעצם, בשאיפה לסייע לאחרים ולספק מעט תקווה בתוך תהליך ארוך ורצוף רגעים קשים ומייאשים.

בגיל 28 לאחר שהתחתנו, התחלנו לנסות להרות. היינו מלאי אופטימיות ומשוכנעים שמהר מאוד ניכנס להיריון ואיתו תחל תקופה חדשה בחיינו. החודש הראשון הסתיים באכזבה אבל המשכנו הלאה. החודש השני הסתיים באכזבה אף הוא, וכך גם השלישי והרביעי… אט אט החלו להצטבר להן אכזבות מרובות ועימן גם צפו החששות – אולי משהו לא בסדר? בהתחלה ניסינו להתעלם ולא להלחיץ את עצמנו מעבר לנדרש, הרי אנחנו צעירים ובריאים. אחרי כמה חודשים החלטנו כי מוטב לבדוק את העניינים.

בסדרה של בדיקות גילתה כי קיימת בעיית זרע חמורה. מכאן הדרך לטיפולי ההפריה היתה קצרה מאוד. התחלנו לפי הפרוטוקול בסדרה של הזרעות אבל היה ברור לכל שאנחנו זקוקים לדבר האמיתי – IVF. באופן מפתיע כלל לא חששתי מכך אלא להיפך, ייחלתי לרגע הזה משום שהאמנתי שזהו הסיכוי היחידי שלי להיכנס להיריון. הייתי גם די בטוחה שמרגע שאנחנו מתחילים את ההפריות החוץ גופיות אין בפנינו מחסומים נוספים. ואולם הפלא ופלא, ההיריון המיוחל לא הגיע, לא בטיפול הראשון, לא בשני וגם לא בשלישי.

בטיפול הרביעי התקבלה תשובה גבולית בבדיקת הבטא אך זו התבררה כהיריון לא מוצלח אשר לא התפתח. בטיפול החמישי בישרה לי האחות בהתרגשות רבה שהתוצאה חיובית אך כאשר ביצעתי שוב בדיקת בטא כעבור יומיים התברר כי מדובר בהיריון כימי בלבד והאכזבה היתה כבדה. מכאן כבר הידרדר מצב הרוח שלי עד מאוד. הטיפולים הבאים היו לא מוצלחים בזה אחר זה ואני מצאתי את עצמי שוקעת לתהומות רגשיים. לצד הקושי הרגשי התלווה גם קושי חברתי בולט. הרי חברינו נמצאים פחות או יותר באותה התקופה ומכאן שכמעט כל פגישה עם חברים לוותה בחרדה גדולה שמא הם הולכים לבשר לנו כי הם בהיריון.

אט אט מצאתי את עצמי מבודדת את עצמי מקשרים חברתיים רבים. הרגשתי מדוכדכת מאוד, לא יכולתי לשמוח בשמחתם של אחרים ולא רציתי לשמוע כלל את סיפורי ההיריון שלהם אשר הפכו במהרה לסיפורי לידה וגידול ילדים.

בשלב זה הרגשתי שאני צריכה לפרוץ את הבדידות שלי ולפגוש נשים כמוני אשר עוברות את אותו התהליך. כך הגעתי לקבוצת "עוברות את זה אחרת" בהנחייתה של שירי אנקונה טוביאס. בדיעבד אני יכולה להגיד שזו היתה ההחלטה הכי טובה שביצעתי בכל התהליך הזה. בזכות הקבוצה קיבלתי כוחות מחודשים, יכולתי לדבר על פחדיי מבלי להתבייש או להרגיש לא טוב עם עצמי. למדתי שהטיפולים הם אמנם חשובים מאוד אבל הם לא כל חיי.

פתאום התחלתי להתקדם בהיבטים אחרים בחיים שלי ותחושת התקיעות שליוותה אותי זמן רב החלה להתפוגג. בזכות הקבוצה החלטתי לקחת הפסקה מן הטיפולים. זו היתה הפסקה קצרה בלבד לחידוש הכוחות אבל היא ככל הנראה היתה משמעותית מאוד. אין זה מקרי בעיניי שמיד לאחר ההפסקה הזו סוף סוף נכנסתי להיריון. הפעם זה היה היריון אמיתי, מההתחלה ועד הסוף המאושר וכיום אני חובקת תינוקת מדהימה בת 4 חודשים!

אני אמנם כבר אחרי טיפולי פוריות אבל גיליתי שמטופלת הפריון מעולם לא עזבה אותי וכנראה גם לא תעזוב מעולם. הטיפולים עיצבו אותי בתור בן אדם ובוודאי שבתור אמא. אין רגע שבו אני לוקחת את הבת שלי כמובן מאליו, מזכירה לעצמי תמיד את המסע הארוך עד להגעתה לעולם, המסע ששינה את חיי.

 

התקופה המאופיינת בניסיונות להיכנס להריון היא לא קלה. היא לעיתים יכולה להיות מייאשת והדרך לא תמיד פשוטה.

בדף זה נפרסם סיפורים אישיים, של נשים שחוו קושי להיכנס להריון, אך היום הן חובקות ילד או נושאות הריון.

לעיתים, ההבנה כי יש מישהי שהצליחה, יכולה לתת תקווה ולעזור לנשים אחרות שלא להתייאש, כי הרי בסופו של דבר, המטרה היא אחת – להיות אמא.

אם גם את עברת טיפולי פוריות והיום את בהריון או שילדת לאחרונה, ואת מעוניינת לעזור ולשתף נשים אחרות על מנת לעודד אותן, שלחי לנו את הסיפור שלך.

שלחי אלינו את הסיפור שלך וקבלי מהאתר

קופון 100 שח מתנה ברשת GOLF – חינם:

(תוקף הקופון הינו ל – 5 שנים.)

 

  • תוקף הקופון הינו ל – 5 שנים.
  • נא וודאי כי כתובת האימייל שלך נכונה. לכתובת זו ישלח הקופון.
  • האתר אינו מתחייב לפרסם כל תגובה ו/או לשלוח קופון זה אלא לפי שיקול דעתו הבלעדי.

מידע בנושא התגובות:

  • אנו מייחסים חשיבות רבה לאמינות סיפורי ההצלחה באתר.
  • בתהליך בדיקת הסיפורים אנו מאמתים, בין היתר, את זהות הכותב, כדי לוודא כי הוא מטופל אמיתי של הרופא.
  • מומלץ לכתוב סיפור הצלחה מקיף ככל האפשר על התהליך שעברת, בכדי שהמידע יועיל למטופלות נוספות.
  • לעיתים, בדיקת האימות לוקחת מספר ימים. אנו עושים מאמץ לפרסם את הסיפור שלך בהקדם האפש
Scroll to Top