סיפור ההצלחה של טל

סיפור ההצלחה של טל

הסיפור של טל

אחרי לא מעט טיפולי IVF, אמא לתינוקת מדהימה

קצת עלי..

טל (כינוי), בת 31, נשואה + תינוקת, אחרי הרבה טיפולי IVF..

רגע של תקווה:

"בדיעבד אני יכולה להגיד שזו היתה ההחלטה הכי טובה שביצעתי בכל התהליך הזה…"

רגע של ייאוש:

"הטיפולים הבאים היו לא מוצלחים בזה אחר זה ואני מצאתי את עצמי שוקעת לתהומות רגשיים …"

עזרה ותמכה בי בתהליך:

שירי אנקונה טוביאס מאמנת ומנחת קבוצות "עוברות את זה אחרת" לנשים המתמודדות עם טיפולי פוריות.

הסיפור שלי: המסע ששינה את חיי….

אני רוצה לספר את הסיפור שלי, שלנו בעצם, בשאיפה לסייע לאחרים ולספק מעט תקווה בתוך תהליך ארוך ורצוף רגעים קשים ומייאשים.

בגיל 28 לאחר שהתחתנו, התחלנו לנסות להרות. היינו מלאי אופטימיות ומשוכנעים שמהר מאוד ניכנס להיריון ואיתו תחל תקופה חדשה בחיינו. החודש הראשון הסתיים באכזבה אבל המשכנו הלאה. החודש השני הסתיים באכזבה אף הוא, וכך גם השלישי והרביעי… אט אט החלו להצטבר להן אכזבות מרובות ועימן גם צפו החששות – אולי משהו לא בסדר? בהתחלה ניסינו להתעלם ולא להלחיץ את עצמנו מעבר לנדרש, הרי אנחנו צעירים ובריאים. אחרי כמה חודשים החלטנו כי מוטב לבדוק את העניינים.

בסדרה של בדיקות גילתה כי קיימת בעיית זרע חמורה. מכאן הדרך לטיפולי ההפריה היתה קצרה מאוד. התחלנו לפי הפרוטוקול בסדרה של הזרעות אבל היה ברור לכל שאנחנו זקוקים לדבר האמיתי – IVF. באופן מפתיע כלל לא חששתי מכך אלא להיפך, ייחלתי לרגע הזה משום שהאמנתי שזהו הסיכוי היחידי שלי להיכנס להיריון. הייתי גם די בטוחה שמרגע שאנחנו מתחילים את ההפריות החוץ גופיות אין בפנינו מחסומים נוספים. ואולם הפלא ופלא, ההיריון המיוחל לא הגיע, לא בטיפול הראשון, לא בשני וגם לא בשלישי.

בטיפול הרביעי התקבלה תשובה גבולית בבדיקת הבטא אך זו התבררה כהיריון לא מוצלח אשר לא התפתח. בטיפול החמישי בישרה לי האחות בהתרגשות רבה שהתוצאה חיובית אך כאשר ביצעתי שוב בדיקת בטא כעבור יומיים התברר כי מדובר בהיריון כימי בלבד והאכזבה היתה כבדה. מכאן כבר הידרדר מצב הרוח שלי עד מאוד. הטיפולים הבאים היו לא מוצלחים בזה אחר זה ואני מצאתי את עצמי שוקעת לתהומות רגשיים. לצד הקושי הרגשי התלווה גם קושי חברתי בולט. הרי חברינו נמצאים פחות או יותר באותה התקופה ומכאן שכמעט כל פגישה עם חברים לוותה בחרדה גדולה שמא הם הולכים לבשר לנו כי הם בהיריון.

אט אט מצאתי את עצמי מבודדת את עצמי מקשרים חברתיים רבים. הרגשתי מדוכדכת מאוד, לא יכולתי לשמוח בשמחתם של אחרים ולא רציתי לשמוע כלל את סיפורי ההיריון שלהם אשר הפכו במהרה לסיפורי לידה וגידול ילדים.

בשלב זה הרגשתי שאני צריכה לפרוץ את הבדידות שלי ולפגוש נשים כמוני אשר עוברות את אותו התהליך. כך הגעתי לקבוצת "עוברות את זה אחרת" בהנחייתה של שירי אנקונה טוביאס. בדיעבד אני יכולה להגיד שזו היתה ההחלטה הכי טובה שביצעתי בכל התהליך הזה. בזכות הקבוצה קיבלתי כוחות מחודשים, יכולתי לדבר על פחדיי מבלי להתבייש או להרגיש לא טוב עם עצמי. למדתי שהטיפולים הם אמנם חשובים מאוד אבל הם לא כל חיי.

פתאום התחלתי להתקדם בהיבטים אחרים בחיים שלי ותחושת התקיעות שליוותה אותי זמן רב החלה להתפוגג. בזכות הקבוצה החלטתי לקחת הפסקה מן הטיפולים. זו היתה הפסקה קצרה בלבד לחידוש הכוחות אבל היא ככל הנראה היתה משמעותית מאוד. אין זה מקרי בעיניי שמיד לאחר ההפסקה הזו סוף סוף נכנסתי להיריון. הפעם זה היה היריון אמיתי, מההתחלה ועד הסוף המאושר וכיום אני חובקת תינוקת מדהימה בת 4 חודשים!

אני אמנם כבר אחרי טיפולי פוריות אבל גיליתי שמטופלת הפריון מעולם לא עזבה אותי וכנראה גם לא תעזוב מעולם. הטיפולים עיצבו אותי בתור בן אדם ובוודאי שבתור אמא. אין רגע שבו אני לוקחת את הבת שלי כמובן מאליו, מזכירה לעצמי תמיד את המסע הארוך עד להגעתה לעולם, המסע ששינה את חיי.

סיפורי הצלחה

אני סוף סוף אמא!

יש לך סיפור הצלחה על כניסה להריון? נשמח אם תשתפי אותנו

להוספת הסיפור לחצי כאן!

» בחזרה לכל סיפורי ההצלחה

השאירי תגובה: